The Witcher Dizisi Hakkında Bilinmeyenler Ve Daha Fazlası

The witcher çıkması ile birlikte dünya çapında büyük bir ses getirdi. The witcher oyunu ile ünlenen bu seri dizi sektörüne girmesi ile birlikte popüler bir hal aldı.

The Witcher Netflix
bünyesinde yayın hayatına devam eden the witcher ünlü oyunculara ve büyük bütçelere sahip. Dünya çapında yankıları duyulan dizi için yüksek seviyelerde olumlu puanlar verildi.The Witcher konusu ve detayları için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

The Witcher Dizisi Hakkında Bilinmeyenler.

Netflix’in uzun zamandır heyecanla beklenen dizisi The Witcher, 20 Aralık’ta Netflix’te gösterime girdi ve neredeyse herkesi ekran başına kilitledi. Yabancı dizi türkiye içerisinde yüksek seviyelerde izlenme elde etti.

The Witcher Dizisi Hangi Kitaptan Uyarlandı?

The Witcher, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitabından uyarlandı
Kitap, bir seri halinde pek çok ülkede satıldı. Bu kitap daha önce The Hexer adlı bir filme, sonrasında yine aynı adla diziye çevrildi. Şimdi ise The Witcher adıyla Netflix’te izleyicisiyle buluştu. Bu kitap ayrıca üç ayrı video oyununa da uyarlandı.

The witcher oyun serisi ve dizisi ile birlikte “THE WİTCHER BOOKS” aramaları ve roman için alımlarda büyük patlamalar yaşandı. Dizi ile birlikte özellikle roman tarafında olum yansımalar oldu. Büyük çapta ve sadece ingilizce bulunan roman için şimdiden farklı dillerde çevirileri yapılmaya başlandı.

Dizi aslında Netflix’te bağımsız bir film olarak yapılmak istendi ancak Netflix Uluslararası Başkan Yardımcısı kitabın diziye uyarılmasını önerdiNetflix Uluslararası Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl, “Elinizde bu kadar malzeme, diyalog ve 8 seriden oluşan bir kitap varken neden bunu sadece bir film yapıyorsunuz?” diyerek The Witcher’ın diziye uyarlanması yönündeki kararı etkiledi.

The Witcher Dizisi Kaç Sezon? 2. Sezon Ne Zaman?

Fantastik drama türündeki The Witcher dizisi şimdilik iki sezondan oluşuyor. 20 Aralıkta ilk sezon yayınlandı. 2021 yılında 2. sezon başlayacak … Netflix 13 Kasım’da dizinin ikinci sezonuna da izin verdiğini açıkladı.

Fantastik ve drama türündeki “The Witcher”  bu türlerdeki en iyi dizisi olma yolunda ilk beş içerisine girdi. Özellikle günden güne artan kitlesi ve sürükleyici senaryosu sayesinde dizinin ikinci sezonu merakla bekleniyor.

The Witcher Hangi Ülkelerde

The Witcher dizisinin çekimleri Macaristan, Polonya, Kanarya Adaları, La Palma ve La Gomera adalarında gerçekleştirildi.

Dizi için oldukça fazla ülke alanı bulunduran yönetmen ve senaristler bunun sayesinde dizinin dinç durmasını ve görselliği arttırdığını düşünüyorlar. Ayrıca dizi ikinci sezonu itibari ile birlikte farklı bölgelerde çekilmiş sahnelere ve ülke isimlerine şahit olabiliriz.

Bu muhteşem dizinin yaratıcısı ise Lauren Schmidt Hissrich. The Witcher dizisinin senaristi olan Lauren Schmidt Hissrich’in, aynı zamanda ödüllü bir senarist olduğunu hatırlatalım.

Henry Cavill The witcher dizisi için en büyük adaylardan bir tanesi oldu. Lakin dizi için ilk gidilen aday Henry Cavill değil. Diğer yandan Henry Cavill bu dizi içerisinde yakışıklığı ve oynadığı roldeki etkileşimi doğru seçimin “Henry Cavill” olduğunu bizlere kanıtlar şekilde.

Leave a Reply

Your email address will not be published.