GMSPORS

MAGAZİNE

Donald Trump’ın eşi First Lady Melania Trump kimdir?

Amerika Birleşik Devletlerinin Başkanı (Donald Trump’ın) Model Eşi Olarak Önümüze Geliyor. ABD’nin deli adamı olarak adlandıran Trump’ın güzel prensesi olarak ilk karşımıza çıktı.

Melania Trump Eski Model Yeni Tasarımcı

Melania Trump Sloven asıllı bir abd vatandaşı. Donald Trump ile 2005 yılında nikah masasına oturdu. Daha önceki kariyeri boyunca bir çok alanda modellik çalışmaları mevcut. Özellikle ilerleyen yaşına rağmen güzelliğinden taviz vermeyen Melania dikkat çekiyor.

Melaniya Knavs doğdu Novo Mesto ve büyüdü Sevnica içinde, Yugoslav Slovenya cumhuriyeti . Milano ve Paris’teki ajanslar aracılığıyla bir manken olarak çalıştı ve 1996 yılında New York’a taşındı. Modelleme kariyeri Irene Marie Modelleri ve Trump Model Yönetimi ile ilişkilendirildi .

2001 yılı itibari ile hayatını amerika içerisinde yaşama kararı alan “Melania Trump” gönlünü ABD’nin en zenginlerinden biri olarak gösterilen Donald Trump’a kaptırdı. Daha önce hiç evliliği bulunmayan Melania nispeten eşi Donald trump daha önce bir başka  model ile evlilik yaptı. İki evliliği bulunan Trump 5 çocuğu bulunuyor.

Melanija Knavs , 26 Nisan 1970’te Slovenya Novo Mesto’da (daha sonra Yugoslavya’nın bir parçası olarak ) doğdu. Babası Viktor Knavs (24 Mart 1944 doğumlu), yakındaki Radeče kasabasındandı ve devlete ait bir araç üreticisi için otomobil ve motosiklet bayileri. Annesi Amalija (née Ulčnik) (9 Temmuz 1945 doğumlu) Raka köyünden geldi ve Sevnica’daki çocuk giyim üreticisi Jutranjka’da desen yapımcısı olarak çalıştı . Çocukken, Melania ve fabrikadaki işçilerin diğer çocukları, çocuk giyimi içeren moda şovlarına katıldı. Bir sanatçı olan ablası Ines ve onun “uzun zamandır sırdaş”, ve babasının önceki ilişkisinden – daha önce hiç tanışmadığı büyük bir üvey kardeşi var.

Donald Trump ile ilişki

Eylül 1998’de, Knauss bir partide emlak mogul Donald Trump ile tanıştı ve çift ile çıkmaya başladı , Trump ikinci karısı Marla Maples’i boşanma sürecinde . Boşanma 1999 yılında sonuçlandırıldı. Knauss, modelleme kariyerine In Style Weddings , New York dergisi, Avenue , Philadelphia Style , dahil olmak üzere Amerikan dergisi kapak çekimleriyle devam etti. ] Vanity Fair , [55] ve Vogue . 1999 yılında çift , şovunda Shock jock Howard Stern ile yapılan röportajdan sonra dikkat çekti .
Knauss, 2000 Reform Partisi başkan adaylığı için kampanya yaparken Trump ile birlikte yer aldı . The New York Times tarafından Donald Trump’ın başkanlık yapması durumunda rolünün ne olacağını sorduğunda, “Betty Ford veya Jackie Kennedy gibi çok geleneksel olurum” dedi.

Knauss ve Donald Trump Ocak 22, 2005 tarihinde 2004 yılında nişanlandılar, onlar evlendi Anglikan hizmete Bethesda-by-the-Sea Piskoposluk Kilisesi içinde Palm Beach, Florida kocasının de balo salonunda bir resepsiyon izledi, Mar -a-Lago emlak. Evlilik ilk ve üçüncü evliliğiydi. Etkinliğe Katie Couric , Matt Lauer , Rudy Giuliani , Heidi Klum , Star Jones , P. Diddy , Shaquille O’Neal , Barbara Walters , Conrad Black gibi ünlüler katıldı., Regis Philbin , Simon Cowell , Kelly Ripa , o sırada Senatör Hillary Clinton ve eski başkan Bill Clinton . Resepsiyonda, Billy Joel kalabalığa ” Just The Way You Are ” ile serenat etti ve ” The Lady Is a Tramp ” şarkısına yeni sözler verdi . Trumps’ın düğün töreni ve resepsiyonu medya tarafından geniş yer buldu. Christian Dior’un evinden John Galliano tarafından yapılmış 200.000 dolarlık bir elbise giymişti .

ABD’nin First Lady

20 Ocak 2017 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri First Lady rolünü üstlendi. 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sonuna kadar Manhattan’da Trump Tower’da oğulları Barron ile Columbia Grammar and Preparatory School’da yaşamaya devam etti. 11 Haziran 2017’de Washington DC’deki Beyaz Saray’a taşındılar] Gizli Servis’in kod adı “Muse” (Gizli Servis geleneğine göre Trump’ın kod adı “Moğol” ile aynı harfle başlıyor). [88] 13 personel (Ocak 2018 itibariyle), kocalarının yönetiminden bir yıl sonra önceki ilk iki kadından daha küçük.

Melania Trump Dini

Başkan ve ilk bayan Mayıs 2017’de Vatikan’ı ziyaret ettiğinde Katolik olarak tanımladı . Başkan John F. Kennedy ve eşi Jacqueline’den bu yana Beyaz Saray’da yaşayan ilk Katolik ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci Katolik ilk hanımefendi. Vatikan’ı ziyaret ettiğinde Papa Francis tespih boncuklarını kutsadı ve Vatikan’ın çocuk hastanesinde bir Meryem heykelinin ayaklarına çiçek koydu .
Kocası kendisini Presbyterian olarak tanımlıyor ve Melania ve Donald Trump, Bethesda-by-the-Sea Episkopal Kilisesi’nde evlendiler . Oğulları Barron da orada vaftiz edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.