Hollywood En Çok Kazananları Listesi (2020-2021)

Sinema, müzik, sanat, spor ve eğlence dünyasının ünlülerinin ne kadar serveti olduğunu hiç düşündünüz mü? Kazançlarının milyon dolarla ölçüldüğünden şüphemiz yok. Hatta bazıları akıllı davranıp sektör dışı yatırımlara gidip servetlerini çoktan katladılar bile… Para parayı çekiyor diye boşuna dememişler!

10.Will Smith

Willard Christopher “Will” Smith, Jr. Amerikan sinema oyuncusu, yapımcı ve rap müzisyeni. Biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç çocuğu vardır. Will’in son sekiz filmi gişelerden 100 milyon dolar ve üstü gelir getirmiştir. Kızılderili ve Afrika kökenlidir. Babası buzdolabı tamircisiydi.

Kazancı: 35 milyon dolar

9.Paul Rudd

Paul Stephen Rudd, Amerikalı aktör, komedyen ve senarist. Genellikle komedi filmlerinde görülür. Paul Rudd, 6 Nisan 1969 tarihinde Passaic, New Jersey, ABD’de Gloria Rudd, Michael Rudd çiftinin oğlu olarak doğmuştur. … Tam adı Paul Stephen Rudd’dir. Paul Rudd, babasının havayolu işinde olmasından dolayı ülkenin dört bir yanını dolaştı.

Kazancı: 41 milyon dolar

8.Chris Evans

Christopher Robert “Chris” Evans Amerikalı oyuncu. Yönetmen anne ve dişçi babanın oğlu olarak doğdu. Annesi yarı İtalyan yarı İrlandalıdır. Carly DuBray ve Shanna adlarında iki kız kardeşi, Scott adında bir erkek kardeşi vardır. Evans’ın ilk önemli rolü 2001 yapımı Not Another Teen Movie’deki Jake WyIer karakteridir. Marvel için vazgeçilmezlerden olan Chris evans ayrıca en çok para kazanan yıldızlar arasında yerini aldı.

Kazancı: 43,5 milyon dolar

7.Adam Sandler

9 Eylül 1966), Amerikalı sinema oyuncusu, yönetmen, şarkıcı, senarist ve yapımcıdır. Eski bir Saturday Night Live üyesidir. Günümüzde ünlü bir komedyen olan Adam Sandler, ayrıca Punch-Drunk Love, Spanglish ve Reign Over Me gibi duygusal filmlerdede rol almıştır. Zamanında oldukça fazla dizide rol almıştır. 50 First Dates filmi ile çok yetenekli bir yıldız olduğunu yeni nesil içinde kanıtlamış oldu.

Kazancı: 57 milyon dolar

6.Bradley Cooper

Bradley Cooper, Amerikalı tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu. Alias dizisindeki rolü tanınmasını sağladı. Cooper ayrıca Wedding Crashers, Yes Man, He’s Just Not That into You, The Hangover, The A-Team, Limitless, ve Silver Linings Playbook filmlerinde önemli rollerde yer aldı.Kazancı:57 Milyon Dolar

5.Jackie Chan

Chan Kong-Sang ya da Jackie Chan Sing Lung ya da bilinen adıyla Jackie Chan, dövüş ustası, aktör, yönetmen, yapımcı, senarist, dublör, dublör koordinatörü, ses dublajcısı, kameraman ve şarkıcıdır.Hollywood içinde en çok para kazanan yıldızlar arasında kendisine yer buldu.Kazancı:58 Milyon Dolar

4.Akshay Kumar

Akshay Kumar, Hint-Punjablı aktör, yönetmen ve yapımcı. 100’den fazla filmi vardır. Filmfare Ödülleri’ne birçok kez aday olmuştur. Aktör 1990’lı yıllarda oyunculuk kariyerine başladı ve Khiladi filmiyle kariyerinde büyük bir yükseliş gerçekleştirdi.Kazancı:65 Milyon Dolar

3.Robert Downey Jr

Robert John Downey, Jr., Oscar’a aday olmuştur, BAFTA ve Altın Küre sahibi Yahudi asıllı Amerikalı oyuncu. Natural Born Killers, Sherlock Holmes, Good Night, and Good Luck., Kiss Kiss Bang Bang, Zodiac ve Iron Man gibi filmler ile tanınır. 4 Nisan 1965’te New York’ta doğmuştur.Robert Downey Jr
Kazancı:67 Milyon Dolar

2.Chris Hemsworth

Chris Hemsworth, Avustralyalı oyuncu. Star Trek filmiyle sinema dünyasına adım atmıştır. 2005 yılında Home and Away dizisiyle Avustralya’da en iyi genç erkek yetenek dalında Logie Ödülü almıştır. Marvel filmleri ile adını daha çok duyuran Chris en çok para kazanan yıldızlar arasında ikinci sırada.

Kazancı: 76.4 Milyon

1.Dwayne Johnson

2 Mayıs 1972 tarihinde Kaliforniya’da doğan Dwayne Johnson’ın annesi Ata Johnson, babası Rocky Johnson’dur. Güreşteki lakabı “The Rock” olan Dwayne Johnson Lise yıllarında da Miami’de Amerikan Futbolu ile ilgilendi. 1991 yılında Miami Hurricane’in as takımında savunma oyuncusu olarak oynadı. Miami Üniversitesi’nin Psikoloji bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra güreş kariyerinde önemli yerlere geldi. Toplamda 16 kez şampiyon olan Dwayne Johnson 2002 yılından sonra film çekimleri için güreş arenasını yavaş yavaş terk etti.2004 yılında WWE ile kontratının bittiğini duyurdu ve film kariyerine ağırlık verdi. Akrep Kral (2002) ile yakaladığı çıkışı, Kıyamet Öyküleri, Sihirli Dağ gibi sürdüren Johnson Hızlı ve Öfkeli 5’te Vin Diesel ve Paul Walker ile başrolleri paylaştı.

Kazancı: 89.4 Milyon Dolar

Jake Eloman

Hello there. I'm on the GMSPORS Editorial team and one of the SEO support staff. I am one of the GMSPORS employees in the preparation and research of many content.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.