GMSPORS

MAGAZİNE

En Çok İzlenen Netflix Dizileri Listesi Top

10.Seven Seconds (7 Saniye)

  • Yayın: 2017, 1 sezon.
  • Tür: Aksiyon, macera, suç.
  • IMDb: 7,7
  • Rotten Tomatoes: %77
  • Oyuncular: Clare-Hope Ashitey, Michael Mosley, David Lyons

Jersey City’de geçen hikayede Brenton Butler ve ailesinin hayatı beklemedikleri bir şekilde değişir. Kafkasyalı beyaz bir polisin, yanlışıkla Afro Amerikan bir genci vurmasıyla gündem değişir. Gencin ağır şekilde yaralanmasıyla sonuçlanan olay yaşandıktan sonra şehirde büyük bir gerilim patlak verir.

9.When They See Us

When They See Us, işlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren beş gencin hikayesini konu ediyor. … Daha sonra Central Park Five adıyla tanınan beş siyahi genç, işlemedikleri bir suç yüzünden hapis yatar. Gençler, suçsuzluklarını ispatlamak için zorlu bir mücadeleye girişir.

: 9,0

Oyuncular : Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse

Yapımcı : Ava DuVernay

8. Kingdom

https://www.youtube.com/watch?v=4l-yByZpaaMKrallık, Kim Eun-hee tarafından yazılmış ve Kim Seong-hun tarafından yönetilen bir 2019 Güney Kore televizyon dizisidir. Netflix’in 25 Ocak 2019’da piyasaya sürülen ilk orijinal Kore dizisidir. Dizi, Kim Eun-hee tarafından yazılan ve Yang Kyung-il tarafından çizilen Tanrılar Krallığı webcomic serisinden uyarlanmıştır.

Fantastik aksiyonu bol asya dizilerinin Netflix yorumlamasıyla karşı karşıyayız. Kralları hasta olan bir krallıkta, genç bir prens amansız bir virüse karşı mücadele veriyor. Yapımın asya kökenli oluşu, klişelere dünyanın en kaliteli baharatlarını karıştırmış tadı veriyor.

İlk bölüm yayın tarihi: 25 Ocak 2019

Oyuncular :Ju Ji-hoon, Ryu Seung-ryong, Bae Doona

Yazar,Yönetmen : im Eun-hee, Kim Seong-hun

7.Narcos

Narcos, Amerikan Suç Draması ve aksiyon dizisi. 28 Ağustos 2015 tarihinde Netflix’de yayına başladı. İlk 2 sezonu Güney Amerika’daki suç dünyasının en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatı üçüncü sezon Cali Karteli’nin olaylarını anlatır.

Dünyaca ünlenmiş olan Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hikayesini anlatan Narcos, çıktığı ilk sene oldukça ses getirmişti. DEA ajanları Javier Pena ve Steve Murphy’nin de bu süreçteki faaliyetlerini izleyeceğiniz dizi Escobar’ın hem yükselişini hem de çöküşünü seyirciye anlatıyor. Üçüncü sezon itibariyle ise Cali Cartell’ine odaklanan dizi Narcos: Mexico adıyla çıkan yeni serisiyle de Meksika’daki uyuşturucu kaçakçılarına odaklanıyor.

Dönemin uyuşturucu baronu ve fakirlerin babası olarak adlandırılan Pablo escobar’ın hayatını tüm bir titizlik ile anlatan dizi (1.sezon) .

Oyuncular : Wagner Moura, Pedro Pascal, Boyd Holbrook

6.The Umbrella Academy

;Umbrella Academy olarak bilinen süper kahramanların olduğu bir akademide bünyesinde yer alan, birbirleriyle pek anlaşamayan bir ailenin hikayesi anlatılıyor. Akademidekiler kendilerini büyüten babalarının gizemli ölümünü çözmek için bir araya geliyorlar. Babalarının ölümüyle yeniden bir araya gelen sıra dışı yeteneklere sahip kardeşler, şaşırtıcı aile sırlarını ve insanlığı bekleyen yakın bir tehdidi açığa çıkarır.

  • Yayın: 2019, 1 sezon, devam ediyor.
  • Tür: Aksiyon, macera, komedi
  • IMDb: 8,0
  • Rotten Tomatoes: %77
  • Oyuncular: Aidan Gallagher, Ellen Page, Tom Hopper

5.El Chapo

, dünyanın en çok aranan uyuşturucu çetesi lideri Joaquin Guzman namıdiğer “El Chapo”nun hayatı konu ediliyor. … Dizide Guzman’ın polislerden kaçışı, yakalanışı ve hapishaneden firarı da anlatılıyor. Bu dizi, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín “El Chapo” Guzmán’ın yükselişini, yakalanışını ve kaçışını anlatıyor.

Oyuncular : Marco de la O, Humberto Busto, Alejandro Aguilar

4.Rick and Morty

Rick and Morty Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan bir yetişkin animasyon televizyon dizisidir. Dizi, kendi zamanlarını aile hayatı ve boyutlar arası yolculuk arasında bölüştürmüş alkolik bilim insanı Rick ve onun torunu Morty’nin maceralarını anlatır.

Parlak zekalı fakat alkolik bilim adamı Rick, başka dünyalara ve alternatif boyutlara çılgın kaçamaklar yaparken huysuz torunu Morty’i de zorla yanında götürür.

Animasyon tarzında yetişkinlere özellikle hitap eden bu dizi çizgi filmlerden oldukça farklı bir espri tarzına sahip.

Oyuncular : Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer

IMDb: 9,3

3. La Casa De Papel

casa de papel Álex Pina tarafından İspanya’daki Antena 3 kanalı için yaratılan bir soygun dizisi. 2 parça halinde yayınlanan tek sezonluk bir dizidir. 2 Mayıs 2017’de ilk kez yayınlanmış, 23 Kasım 2017’de sona ermiştir. Úrsula Corberó, Paco Tous ve Alba Flores gibi oyuncular oynamaktadır. La casa de papel. Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

Oyuncular : Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Pedro Alonso

Yapımcı : Álex Pina

2. Black Mirror (Kara Ayna)

Black Mirror. Bu bilimkurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

Her bölüm farklı bir yapı ile karşımıza çıkan ve izleyenleri şaşırtan bu dizi İngiliz televizyon dizisidir.

Yazar : Charlie Brooker

IMDB : 8,8

1. Stranger Things

Stranger Things, ABD yapımı bilimkurgu-korku türündeki internet dizisi. Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen dizi aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir.

Stranger Things, kaybolan arkadaşlarını aramaya başlayan 3 çocuğun ve onlara yardım eden insanların hikayesini konu alan bir amerikan bilim kurgu hikayesidir. Konusu kadar başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken dizide, macera ve doğaüstü olayların sürekliliği, izleyiciyi etkisi altına alıyor.

Oyuncular : Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard

Yapımcı : The Duffer Brothers

IMDB : 8,8

Leave a Reply

Your email address will not be published.