Christopher Nolan Biyografi,Kariyer,Net Değer,Filmleri

 

Christopher Nolan, ‘Memento’, ‘Başlangıç,’ ‘Kara Şövalye Yükseliyor’, ‘Yıldızlararası’ ve ‘Dünkirk’ dahil, 21. yüzyılın başlarındaki megahitleri yöneten yenilikçi bir film yönetmeni ve senarist.

Londra, İngiltere’de 30 Temmuz 1970’te doğan Christopher Nolan, ilk filmleri, Following (1998) ve Memento (2000) filmleriyle dikkat çekti . Insomnia’yı yönettikten sonra , Nolan’ın bir sonraki filmi, dünya çapında hit olmuş çizgi roman serisinin yeniden başlatılması olan Batman Begins’ti . Filmin devam filmi The Dark Knight , gişe rekoru kırdı ve Nolan’ın baş bilimkurgu gerilim filmi Inception , iki yıl sonra başka bir gişe rekoru kırdı. 2012 yılında Batman efsanesinin The Dark Knight Rises adlı üçüncü filmini yaptı Nolan , 2014 yılında uzay odyssey Yıldızlararası ile izledi ve İkinci Dünya Savaşı filmi Dunkirk 2017 yılında.

Nolan, Amerika Birleşik Devletleri ve Büyük Britanya’da çifte vatandaşlığa sahiptir ve tüm uzun metrajlı filmlerinde yapımcı olarak çalışan Emma Thomas ile evlidir. Çiftin dört çocuğu var.

En İyi Filmleri :

1.Kara Şövalye

Joker olarak bilinen tehdit, Gotham halkına çok büyük zarar ve kargaşayı taktığında, Batman adaletsizlikle mücadele yeteneğinin en büyük psikolojik ve fiziksel testlerinden birini kabul etmelidir.

 

2.Dunkirk

Belçika, Britanya İmparatorluğu ve Fransa’dan gelen müttefik askerler Alman Ordusu tarafından kuşatıldı ve II. Dünya Savaşı’nda şiddetli bir savaş sırasında tahliye edildi.
https://www.youtube.com/watch?v=F-eMt3SrfFU

3.Batman Başlıyor

Batman Başlıyor’da, ailesi öldürülen playboy Bruce Wayne, Henri Ducard ve Ra’s Al Ghul’ın yol göstericiliğinde Asya’ya taşınır. Gotham adeta şeytanlarla, kötü hesapların peşinde olan adamlarla kuşatılmış bir yerdir. Suç olayları bitmek bilmez. Bruce Wayne’in amacı bu şehre adaleti getirerek insanların ruhundaki korkuları ortadan kaldırmakve onları huzurlu kılmaktır.Yol göstericisi Ra’s al Ghul her ne kadar ona çok şey öğreten insan olsa da bir başka açıdan yoluna engel de teşkil etmektedir. Christopher Nolan’dan gelen bir Batman üçlemesinin ilk filmidir.
https://www.youtube.com/watch?v=vak9ZLfhGnQ

4.Baslangıç

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır.

Leonardo DiCaprio Kimdir
?https://www.youtube.com/watch?v=YoHD9XEInc0

5. Yıldızlararası

Yıldızlararası’nda, teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir…
Christopher Nolan’ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki ‘Solucan Delikleri’ teorisinden ilham alıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=zSWdZVtXT7E

Tenet, 17 Temmuz 2020’de Vizyona Girecek.

2020 Yılında vizyona girmesi beklenen film Tenet Christopher Nolan’ın yönetmenliğini üstlendiği bir film olcak.

Adeta bir sır perdesi ardında hazırlanan filmin konusu hakkında bilinenler oldukça kısıtlı olsa da, hazırlık sürecinin ilerlemesi ile birlikte ufak ufak yeni detaylar sızmaya devam ediyor. Variety’nin haberine göre Nolan’ın yeni filmi uluslararası bir casusluk hikâyesine odaklanan epik bir aksiyon filmi olacak. Bu tanımlamaya bakılırsa uzun süre bir James Bond filmi yönetebileceği konuşulan Nolan, bunun yerine kendi casusluk hikâyesini anlatmayı tercih etmiş gibi görünüyor.

114057007 nolanreuters gmspors
Christopher Nolan Biyografi,Kariyer,Net Değer,Filmleri

Jake Eloman

Hello there. I'm on the GMSPORS Editorial team and one of the SEO support staff. I am one of the GMSPORS employees in the preparation and research of many content.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.